Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Zdrowia z dnia 9 kwietnia 2020 roku zostały przedłużone, do 19 kwietnia, ograniczenia związane z liczbą osób, która może uczestniczyć w celebracjach Mszy świętych – wynosi ona maksymalnie 5 osób (według zarządzenia Biskupa Legnickiego Msze święte są sprawowane bez udziału wiernych, z wyjątkiem usługujących, a także – nie więcej niż pięciu – osób upoważnionych przez Księdza Proboszcza, w pierwszej kolejności będą to osoby związane z uzgodnioną intencją mszalną)

Przypominam, że wszelkie szczegółowe wskazania do przeżycia Świętego Triduum Paschalnego dla duchowieństwa diecezji legnickiej oraz wskazania praktyczne w kwestiach organizacji poszczególnych dni znajdują się w „Zarządzeniu Biskupa Legnickiego ws. duszpasterstwa w stanie pandemii” z dnia 27 marca 2020 r. – link.

ks. Robert Bielawski

dyrektor Wydziału Duszpasterskiego