1. W czasie każdej Eucharystii uczymy się postawy słuchania, która jest podstawą dobrej komunikacji. Bóg do nas mówi w czasie mszy świętej, ale również uważnie słucha naszych modlitw. Przeżywając dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu polecajmy Bogu ludzi mediów, aby dążyli do poznania prawdy i przekazywali ją służąc bliźniemu.  

2. Taca z poprzedniej niedzieli była przeznaczona na prace remontowe w naszym kościele. Złożyliśmy na tacę 6570 zł. Jedna osoba złożyła ofiarę w wysokości 1 tys. zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. 

4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy przed Jezusem eucharystycznym. Podczas adoracji można skorzystać z sakramentu pokuty.

5. Zapisy na 3. letnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas 6. u ks. Daniela do 18 września tego roku. Deklaracje można pobrać w zakrystii i zgłoszenia dokonują rodzice. Jednocześnie przypominamy, że przygotowanie do sakramentów świętych odbywa się w parafii zamieszkania.

6. 1. października odbędzie się pielgrzymka róż różańcowych do Krzeszowa. Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania i modlitwy w sanktuarium krzeszowskiego. Zapisy chętnych w zakrystii. 

7. Chcemy założyć w parafii grupę śpiewających dzieci, które w ten sposób uczestniczyłyby aktywnie we mszy świętej o godz. 10.30. Zapisy dzieci od klasy drugiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się 25 września o godz. 9.30. w sali nad zakrystią. 

8. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli.

9. W tym tygodniu obchodzimy:

we wtorek – święto poświęcenia kościoła katedralnego w Legnicy.

w środę – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,

w piątek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera, 

Copyright © 2015-2022 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie