1. Historia zbawienia to historia troski Boga o człowieka dotkniętego biedą duchową i materialną. Rozpoczynając tę niedzielną mszę świętą chcemy pamiętać o tak wielu osobach, które w wyniku wojny lub biedy zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów i do ucieczki ze swojego kraju. Przeżywając dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy powierzamy ich dobremu Bogu w naszych modlitwach.

2. O godz. 16.30 spotkanie rodziców dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii świętej.  

3. W poniedziałek po mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy przed Jezusem eucharystycznym. Podczas adoracji można skorzystać z sakramentu pokuty.

4. Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy wszystkich do modlitwy na różańcu, w którym medytujemy wydarzenia ważne dla naszego zbawienia. 1. października odbędzie się pielgrzymka róż różańcowych do Krzeszowa. Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania i modlitwy w sanktuarium krzeszowskiego. Zapisy chętnych w zakrystii. 

5. Chcemy założyć w parafii grupę śpiewających dzieci, które w ten sposób uczestniczyłyby aktywnie we mszy świętej o godz. 10:30. Zapisy dzieci od klasy drugiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się 25 września o godz. 09:30. w sali nad zakrystią. 

6. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli.

7. W tym tygodniu obchodzimy:

we wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paolo, prezbitera, 

w środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika,

w czwartek – swięto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

 w piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

8. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności Beniamin Kucharski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Copyright © 2015-2022 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie