1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkanocną czyli Niedzielę Dobrego Pasterza, w której rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele. W tym tygodniu starajmy się prosić Jezusa, by posyłał młodych ludzi do służby w jego Kościele, by mogli głosić Słowo Boże i sprawować sakramenty. Taca  z ubiegłej niedzieli była przeznaczona na dokończenie remontu dachu tego kościoła. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone z tej okazji; zebraliśmy 5210 zł. Nieszpory o godz. 17.30.

2. Prace remontowe rozpoczną się w tym tygodniu. W wyniku zapytania ofertowego dotyczącego tych prac najlepszą ofertę przedstawiła firma FBH „Dach” Grzegorza Kędzierskiego. Koszt zamyka się w kwocie 192.599, 13 zł. Parafia starała się o dofinasowanie tego remontu i otrzymała 35.000,00 zł z Urzędu Miasta w Jeleniej Górze oraz 40.000,00 zł w Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Bardzo serdecznie dziękujemy. Prace remontowe rozpoczną się od północnej strony, później zostanie wymienione pokrycie dachu od strony południowej, i w miarę możliwości finansowych dach nad prezbiterium.

3. 14. maja, z okazji Roku Miłosierdzia, odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisychętnych w zakrystii. Przypominamy również o pielgrzymce do Wilna od 11. do 14. sierpnia. Serdecznie zapraszamy.

4. W środę nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przygotujmy intencje modlitewne.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17. do 17.50. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa eucharystycznego.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Gościa niedzielnego i Niedzieli.

7. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. To najlepsza modlitwa jaką pozostawił nam Jezus Chrystus.

8. W niedzielę 24. kwietnia br. na prośbę Papieża Franciszka zostanie zorga­nizowana zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. W następną niedzielę na mszy swiętej o godz. 12.00 odbędzie się zaprzysiężenie członków rady parafialnej. Są to: Stanisław Cieśliński, Ryszard Czosnyka, Robert Dobrowolski, Katarzyna Franczak, Krzysztof Giza, Zdzisław Giza, Grzegorz Gielert, Sławomir Gołucki, Tadeusz Kołcun, Stanisław Markowski, Dariusz Richter, Jarosław Skoczeń, Jadwiga Wićko.

10. Od przyszłej niedzieli tj. 24. kwietnia do niedzieli 6. listopada msza święta o godz. 9.00będzie odprawiana w kościele św. Marcina.