1. Przeżywamy dziś Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Dar Jezusa Chrystusa, na który czekali Apostołowie jest udziałem całego Kościoła. Duch Święty uczy wyznawać wiarę, napełnia miłością i prowadzi do jedności. Tą uroczystością kończymy okres wielkanocny. Nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej o godz. 17.30.

2. Taca z ubiegłej niedzieli niedzieli była przeznaczona na prace remontowe w parafii. Zebrano 5675,00 zł. Dziękujemy za wsparcie tego wspólnego dzieła z którego wszyscy korzystamy.

3. Postęp prac remontowych możemy śledzić na stronie internetowej parafii – www. parafiasobieszow.pl. Powoli jest uzupełniana strona, na której znajdziemy konieczne informacje dotyczące przyjmowania sakramentów świętych.

4. W poniedziałek po mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17. do 17.50. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa eucharystycznego.

7. W piątek po mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy.

8. W sobotę po mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie z grupami, katechetami  oraz osobami, które przygotowują ołtarze na Boże Ciało. Prosimy o obecność.

9. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godz. 12.00 będziemy świętować rocznicę I Komunii świętej dzieci z klas trzecich. Sakrament pokuty dla dzieci, rodziców i krewnych w sobotę od godz. 16.00

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – w Gościu niedzielnym: Słowo Boże – Duch i nadzieja, Duch albo nic, czyli o najskromniejszej Osobie w trójcy Świętej, Tylko dla orłów, w Niedzieli: Polscy biskupi oddali naród Maryi, Gdy się Kościół rodzi…, Efekt synergii.

11. Przypominamy również o pielgrzymce do Wilna od 11. do 14. sierpnia. Serdecznie zapraszamy.

12. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. To najlepsza modlitwa jaką pozostawił nam Jezus Chrystus

• w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła

• w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.