1. Przeżywamy dziś IX niedzielę w ciągu roku. Tematem tej niedzieli jest wiara, dzięki której możemy odczytać słowa i znaki Boga objawiającego się w historii. Wiara oznacza całkowite zawierzenie, zaufanie Chrystusowi, w którym działa moc Boża. Nasza wiara w Chrystusa, nasze całkowite zaufanie Chrystusowi, ma znaczenie i wartość nie tylko dla nas samych, lecz i dla innych.

W czasie oktawy Bożego Ciała jest odprawiana procesja na zakończenie nabożeństwa majowego i czerwcowego. Po procesji zostanie odprawiona msza święta wieczorna. Zachęcamy do udziału w procesji eucharystycznej, w której oddajemy cześć Jezusowi obecnemu w Eucharystii.

2. W poniedziałek po mszy wieczornej ks. dr Krzysztof Wiśniewski wygłosi wykład nt. Obecność Chrystusa w Eucharystii, w kontekście wydarzenia eucharystycznego w kościele św. Jacka w Legnicy. Serdecznie zapraszamy.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu modlimy się w intencji dzieci z okazji Dnia Dziecka.

4. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków.

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – święto patronalne naszej świątyni. Uroczysta msza święta o godz. 18.00.W następną niedzielę obchodzimy IX Święto Dziękczynienia. Wyrazem wdzięczności Bogu jest budowana świątynia Opatrzności Bożej. Z tej okazji starajmy się wesprzeć naszą pomocą materialną to dzieło przez zorganizowaną zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym – Święto(ść) Eucharystii – dlaczego potrzebujemy święta Bożego Ciała bardziej niż kiedykolwiek?, Prymas. Dlaczego błogosławiony? Co świadczy o świętości kard. Wyszyńskiego?; w Niedzieli – Przyjdź Królestwo Twoje, Lednica Górą, Zanim rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży…

8. Najlepszą modlitwą jest Eucharystia. Pamiętajmy o naszych bliskich i ofiarujmy w ich intencji msze święte.

9. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania do Wilna od 11. do 14. sierpnia. Zapisy w zakrystii.

• we wtorek – święto  Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,

• w środę – wspomnienie św. Justyna, męczennika,

• w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.