1. Przeżywamy dziś X niedzielę w ciągu roku – pierwszą niedzielę miesiąca – która łączy się ze Świętem  Dziękczynienia w naszej Ojczyźnie. Tegoroczne święto jest obchodzone pod hasłem „Chrzest darem Miłosierdzia”. Wyrazem wdzięczności Bogu jest budowana świątynia Opatrzności Bożej. Z tej okazji starajmy się wesprzeć naszą pomocą materialną to dzieło przez ofiarę składaną do puszek przy wyjściu z kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Po mszy świętej o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W czerwcu czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.30.

2. Dziękujemy serdecznie za udział w procesji eucharystycznej w czasie oktawy Bożego Ciała.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 17.00.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym – Patrz w miłosierne serce Moje! Kult Serca Pana Jezusa, Słowa najważniejsze – liturgia Słowa na niedzielę, Andrea Bocelli – o wierze, muzyce i miłosierdziu; w Niedzieli – Śladami świętego Papczyńskiego, Królowa miłosiernej mądrości;

6. Najlepszą modlitwą jest Eucharystia. Pamiętajmy o naszych bliskich i ofiarujmy w ich intencji msze święte.

7. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania do Wilna od 11. do 14. sierpnia. Zapisy w zakrystii.

8. Następna niedziela to druga miesiąca – taca jest przeznczona na prace remontowe w naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

• w środę – wspomnienie św. Jadwigi Królowej,

• w piątek – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa,

• w sobotę – wspomnienie św. Barnaby Apostoła.