1. Przeżywamy dziś XVII niedzielę w ciągu roku. Chrystus poprzez swoje słowo pragnie otworzyć nas na wartości, które nigdy nie przemijają i stanowią nasze wieczne dziedzictwo. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o 17.30.

2. Dziś ostatni dzień Światowych Dni Młodych, które odbywają się w Krakowie. Starajmy się uczestniczyć w tym świecie wiary poprzez transmisję telewizyjną Eucharystii sprawowanej przez papieża Franciszka.

3. Przypominajmy naszym dzieciom i młodzieży, by nie zapomnieli o świadectwie życia chrześcijańskiego w czasie wolnym.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. W ramach narodowej pielgrzymki Polaków w Roku Miłosierdzia do Rzymu  od 19. do 25. października 2016 r. jest organizowana pielgrzymka do Wiecznego Miasta. Koszt wyjazdu 730 zł + 150 euro. Zapisy chętnych w zakrystii.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od 17.00.

9. W tym tygodniu wspominamy:

• w poniedziałek – św. Alfonsa Marię Liguori, biskupa i doktora Kościoła,

• w czwartek – św. Jana Marię Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów

• w sobotę – Przemienienie Pańskie, święto

10. Kancelaria parafialna  w sierpniu czynna tylko w środy od 19.00 do 20.00.

11. Bardzo serdecznie prosimy i przypominamy, by nie wprowadzać psów na cmentarz, który jest miejscem wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Okażmy szacunek dla tego miejsca.

12. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Stanisław Śmigasiewicz, Danuta Urban i Maria Izmajłow. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....