1. Przeżywamy dziś XXV niedzielę w ciągu roku. Bóg dał nam w dzierżawę dobra materialne i pragnie, byśmy używając dzieł stworzonych, mogli świadczyć miłość i służyć swym bliźnim. Na każdej Eucharystii uczmy się postawy służebnej i zamieniajmy to, co przemijające, na dobra wieczne. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o 17.30.

2. Taca z ubiegłej niedzieli była przeznaczona na prace renowacyjne wnętrza naszej świątyni. Zebraliśmy 4565 zł. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.

3. We wtorek, 20 września, w Asyżu odbędzie się Spotkanie międzyreligijne któremu przewodniczył będzie Papież Franciszek. Ojcu Świętemu bardzo zależy na modlitewnym wsparciu w tym dniu ze strony wszystkich Kościołów partykularnych, dlatego prosi, aby w dniu 20 września 2016 był obchodzony Dzień modlitw w intencji pokoju. Módlmy się w tym dniu o pokój na świecie.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

6. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich. W Gościu niedzielnym m. in – Słowo Boże na niedzielę, Życie po trzęsieniu, Równia pochyła wolności;  w Niedzieli – Meandry kampanii „Przekażmy sobie znak pokoju”, Orędzie na 50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

7. W ramach narodowej pielgrzymki Polaków w Roku Miłosierdzia do Rzymu  od 19. do 25. października 2016 r. jest organizowana pielgrzymka do Wiecznego Miasta. Koszt wyjazdu 730 zł + 150 euro. Zapisy chętnych w zakrystii.

8. W sobotę, o godz. 10.00, spotkanie liturgicznej służby ołtarza.

9. W przyszłą niedzielę, 25. września, na  prośbę Episkopatu Polski możemy okazać chrześcijańskie wsparcie przez modlitwę i ofiary składane do puszek  ofiarom kataklizmu trzęsienia ziemi we Włoszech. Bądźmy solidarni z cierpiącymi. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać za otwarte serce.

10. Również w następną niedzielę, po mszy święte o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych gimnazjum.

11. W tym tygodniu wspominamy:

• we wtorek – rocznica poświęcenia katedry legnickiej – święto,

• w środę – św. Mateusz, apostoła i ewangelisty – święto,