1. Przeżywamy dziś XXVII niedzielę w ciągu roku – pierwszą niedzielę miesiąca. Prośmy Pana o dar wiary, bo z niej wypływa wszelkie dobro i pokorna służba dla bliźnich będących w potrzebie. Po mszy św. o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W październiku modlimy się różańcu NMP. Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę. Po mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas drugich gimnazjum.

2. W ubiegłą niedzielę wspieraliśmy naszą modlitwą i ofiarami składanymi do puszek ofiary kataklizmu trzęsienia ziemi we Włoszech. Zebraliśmy 569,65 zł. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać za otwarte serce.

3. Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie. W tę niedzielę gościmy w naszej parafii siostry ze Zgromadzenia św. Marii Magdaleny od Pokuty, które kwestują na rzecz rozbudowy ogniska dla trudnej młodzieży. Możemy wesprzeć siostry składając ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

6. Najbliższy piątek, to pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16.30. Po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. W sobotę, 8. Października Skauci Europy organizują w naszej parafii Dzień Papieski. Początek tych obchodów o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnego uczczenia św. Jana Pawła II.

8. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich.

9. Prosimy uczestników pielgrzymki do Rzymu o uzupełnienie wpłat. Koszt wyjazdu 730 zł + 150 euro.

10. W tym tygodniu wspominamy:

• we wtorek – św. Franciszka z Asyżu,

• w środę – św. Faustynę Kowalską, zakonnicę,