1. Przeżywamy dziś XXVIII niedzielę w ciągu roku poświęconą św. Janowi Pawłowi II Żywym pomnikiem wdzięczności wobec papieża Polaka jest Fundacja Nowego Tysiąclecia, która wspiera  zdolną młodzież i dzieci w nauce i studiach. Możemy wspomóc fundację poprzez naszą ofiarę materialną składaną do puszek. Serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich korzystających ze wsparcia fundacji.

W październiku modlimy się różańcu NMP. Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

2. W ubiegłą niedzielę wspieraliśmy naszymi ofiarami rozbudowę ogniska dla dziewcząt sióstr magdalenek w Lubaniu. Siostry zebrały 2080,00 zł. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać za otwarte serce.

3. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

6. W sobotę jesteśmy zaproszeni do włączenia się w narodową pokutę. Centralne obchody tego dnia odbędą się na Jasnej Górze. Wezwanie do pokuty i nawrócenia to główna myśl objawień w Fatimie. Przesłanie Maryi zwraca uwagę na pokutę nie tylko za własne grzechy, ale również za grzechy bliźnich. Fatima to wezwanie do podejmowania ofiar wypraszających łaskę nawrócenia oraz wynagradzających za zło, za niesprawiedliwość wyrządzoną Bogu oraz bliźnim. Z tej okazji w naszej parafii będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 połączona z koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na tę modlitwę.

7. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich. W Gościu niedzielnym: kłamstwa o ustawie „Stop aborcji”, Pokuta narodowa, Katolicyzm przyciąga norweskie elity, w Niedzieli – Kościół – tajemnica księżyca, Czas na pracę u podstaw,

8. W tym tygodniu wspominamy:

• w czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika,

• w sobotę – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła,