1. Dziś uroczyście wspominamy rocznicę poświęcenia kościoła parafialnego. Pamiętajmy również, że nasze serca są mieszkaniem Boga, który pragnie doprowadzić nas do zbawienia. Zapraszajmy Go do naszych serc przez słuchanie Słowa Bożego i przez Komunię świętą.

2. W ubiegłą niedzielę wspieraliśmy naszymi modlitwami i ofiarami dzieło misyjne Kościoła. Zebraliśmy 426 zł. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary. Zapraszamy na  nabożeństwo różańcowe, które jest odprawiane codziennie o godz. 17.30.

3.  Zostały ukończone prace związane z malowaniem kościoła. Koszt prac wyniósł 6100 zł (materiały i robocizna). Bardzo serdecznie dziękuję za malowanie i późniejsze sprzątanie kościoła.

4. We wtorek, 1 listopada,  obchodzimy  uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy wszystkich tych, którzy już cieszą się chwałą nieba. Msze święte w naszej parafii tak, jak w każdą niedzielę. Po mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się procesja na cmentarz, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych, aby i oni mogli osiągnąć zbawienie. Nie będzie mszy świętej o godz. 14.00. Od 1. do 8. listopada możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Zwyczajem lat poprzednich członkowie Akcji Katolickiej zbierają ofiary na legnickie seminarium duchowne. Serdecznie dziękujemy za pomoc materialną.

5. W środę, 2. listopada, obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
    Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. Również od środy modlimy się codziennie o godz. 17.30 za zmarłych polecanych w wypominkach. Prosimy o składanie kart wypominkowych do przygotowanej skrzynki stojącej na balaskach przed ołtarzem.

W modlitwie za zmarłych zachowamy podział wg ulic naszej parafii:

• poniedziałek – ulice: Cieplicka, Polna,

• wtorek – Karkonoska, Młyńska,

• środa – Dembowskiego, Ogrodowa, Chałubińskiego, Kamiennogórska, Zamkowa, Bronka Czecha,

• czwartek – Sądowa, Tetmajera, Romera, Domejki, Chopina,

• piątek – Reymonta, Żabia, Nałkowskiej, Leśmiana, Conrada, ks. Kamińskiego,

• sobota – Łazienkowska, Świerkowa, Kusocińskiego, Sportowa, Topolowa, Zapolskiej, osiedle Żeromskiego,

• niedziela – pozostałe ulice,

6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź święta pierwszopiątkowa od godz. 16.30.

8. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich Gościa niedzielnego i Niedzieli.