1. Przeżywamy dzisiaj czwartą niedzielę Adwentu, w której przez usta Izajasza Bóg zapowiada przyjście Mesjasza. To proroctwo wypełniło się wtedy, gdy Maryja, pokorna Służebnica Pańska, przyjęła dar macierzyństwa. Tak spełniła się tajemnica zbawienia, którą Bóg objawił w Piśmie Świętym. Tak spełniają się wszystkie obietnice, jakie Bóg dał także i dla nas. Zapraszamy na nieszpory godz. o 17.30.

2. Z Adwentem są związane msze święte roratnie, poświęcone Matce Bożej, na które zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00; w piątek ostatnie Roraty.

3. Taca z ubiegłej niedzieli była przeznaczona na prace remontowe w parafii. Zebraliśmy 5325 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o przygotowanie intencji na to nabożeństwo.

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17. do 17.50. Serdecznie zapraszamy do adoracji Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

6. W najbliższą sobotę, 24. grudnia, przeżywamy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Rodzina katolicka rozpoczyna wieczerzę wigilijną wspólną modlitwą, czytaniem Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem oraz łamie się opłatkiem składając sobie wzajemnie życzenia.  Po wieczerzy, lub w jej trakcie starajmy się wspólnie  śpiewać kolędy. Zgodnie ze staropolską, chrześcijańską tradycją powstrzymujemy się w tym dniu od potraw mięsnych. O godz. 22.00 pierwsza msza święta z uroczystości Bożego Narodzenia – Pasterka. Nie ma mszy świętej o północy.

7. W przyszłą niedzielę, 25. grudnia uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte w naszej parafii o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Nie będzie mszy świętej o godz. 7.00.

8. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego i Niedzieli: m.in.: Słowa najważniejsze, Nadzieja w modlitwie wg Benedykta XVI, W krainie lodu – dzieci w stanie embrionalnym, Sztuka ideologiczna;  dodatek – modlitwy wigilijne, Obrzęd wieczerzy wigilijnej w rodzinie, Raport na temat biedy, Odzyskać Boże Narodzenie

9. Po każdej mszy świętej można zaopatrzyć się w opłatki na wigilijny stół. Ofiary, które będziemy składać z tej okazji, wzorem lat ubiegłych, są przeznaczone na ogrzewanie kościoła, byśmy mogli się modlić w pewnym komforcie. Prosimy o wsparcie tej wspólnej sprawy. Caritas Diecezji Legnickiej przekazała nam świece na stół wigilijny w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom w cenie 6 zł (mała świeca) i 12 zł (duża świeca).

10. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności Józef Lulek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…