1. Przeżywamy dziś 13. niedzielę w ciągu roku. Słowo Boże poucza nas, że naśladowanie Chrystusa wymaga bezwzględnego przylgnięcia do Boga i otwartości wobec drugiego człowieka. Zaufajmy naszemu Zbawicielowi, który pragnie nas umocnić Słowem i Eucharystią i przychodzi do nas z bezgraniczną miłością.
Po mszy świętej o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

Wznawiamy dziś modlitwę nieszporami, na które zapraszam na godz. 17.30.

2. W ubiegłą niedzielę wspieraliśmy naszą ofiarą odbudowę szpitali w Aleppo. Jest to inicjatywa Kościołów na Dolnym Śląsku. Zebraliśmy 760, 37 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli to szlachetne dzieło.

3. Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży. Bardzo prosimy rodziców, by przypominali swoim dzieciom, iż wakacje to czas, który przeżywamy z Bogiem przez modlitwę, udział we Mszy świętej niedzielnej i przykład życia chrześcijańskiego.

4. Odwiedziny chorych w środę i piątek od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od 17.15.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Gościa niedzielnego i Niedzieli.

6. W dniach 17. do 20. lipca jest organizowana pielgrzymka i wycieczka do kościołów
i cerkwi w Beskidzie Sądeckim oraz klasztorów i zamków na Spiszu. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie oraz jest wyłożony na ołtarzu przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i wakacyjnej przygody. Uczestników wycieczki prosimy o wpłacanie należności w wysokości 650 zł do
10. lipca.

7. Taca z przyszłej niedzieli jest poznaczona na prace remontowe w naszej parafii. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary.

w poniedziałek – święto św. Tomasza, Apostoła,

w czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,