1. Przeżywamy dziś 17. niedzielę w ciągu roku. Zgromadzeni jako lud Boży Nowego Przymierza, mamy dać wyraz swej wierze i prawdziwej chrześcijańskiej mądrości. Nasz udział w niedzielnej Mszy św. ma być wyrazem, że na pierwszym miejscu stawiamy sprawę Królestwa Bożego, bo ono ma najwyższą cenę, ono jest drogocenną perłą, którą mamy zdobyć. Nieszpory o godz. 17.30.

2. W środę można uzyskać odpust Porcjunkuli. Według aktualnych przepisów (Konstytucja Apostolska Indulgentarium doctrina) odpust zupełny za nawiedzenie kościoła parafialnego można uzyskać trzy razy w roku: w uroczystość poświęcenia kościoła parafialnego, dnia 2 sierpnia (Porcjunkula) oraz we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (ten odpust trzeba ofiarować za zmarłych).

3. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa w Eucharystii.

4. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży. Przypominajmy dzieciom i młodzieży , iż wakacje to czas, który przeżywamy z Bogiem przez modlitwę, udział we Mszy świętej niedzielnej i przykład życia chrześcijańskiego.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00

6. W sierpniu  kancelaria parafialna jest czynna tylko w środy od 19.00 do 20.00.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa niedzielnego i Niedzieli.

w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,

we wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguori, biskupa i doktora Kościoła,

w piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera,

9. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach w Karkonoszach życzymy błogosławionego wypoczynku.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności Gerard Flak i Franciszek Karp. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…