1. Przeżywamy dzisiaj trzecią Niedzielę Adwentu. Wsłuchani w nawoływanie proroka znad Jordanu — Jana Chrzciciela prostujmy drogi swego życia, abyśmy mogli zyskać prawdziwą radość, którą  może dać tylko Bóg. Tutaj w czasie Eucharystii spotykamy się z Nim i On przychodzi do nas, obdarza nas swoją radością. Prośmy, aby wszyscy odkryli w niej źródło prawdziwej radości dźwigającej nas z naszych smutków. Zapraszamy na nieszpory o 17.30.
Z Adwentem są związane msze święte roratnie, poświęcone Matce Bożej, na które zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty zaś o godz. 7.00.

2. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które potrwają do wtorku włącznie. Prowadzi je ks. Michał Gołąb, proboszcz z parafii Ściegny. Już teraz zaplanujmy sobie czas, by skorzystać z tego daru łaski po to, by dobrze i godnie przeżyć nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

3. Dziś wspieramy naszą ofiarą materialną składaną do puszek Kościół na Wschodzie. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Taca z ubiegłej niedzieli była przeznaczona  na prace remontowe w naszej świątyni. Zebrano 5928,00 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone ofiary.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o przygotowanie intencji na to nabożeństwo.

6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17. do 17.50. Serdecznie zapraszamy do adoracji Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

7. W piątek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

8. Zachęcamy do lektury tygodników –  Gościa Niedzielnego i „Niedzieli”.

9. Po każdej mszy świętej można zaopatrzyć się w opłatki na wigilijny stół. Ofiary, które będziemy składać z tej okazji, wzorem lat ubiegłych, są przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Prosimy o wsparcie tej wspólnej sprawy. Caritas Diecezji Legnickiej przekazała nam świece na stół wigilijny w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom w cenie 6 zł (mała świeca) i 12 zł (duża świeca). Świece są w kolorach: biały i czerwony.

10. Bardzo serdecznie dziękujemy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze za przekazanie paczek żywnościowych  dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii.

11. Następna niedziela (IV Niedziela Adwentu) to dzień wigilii Bożego Narodzenia. Rodzina katolicka rozpoczyna wieczerzę wigilijną wspólną modlitwą, czytaniem Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem oraz łamie się opłatkiem składając sobie wzajemnie życzenia.  Po wieczerzy, lub w jej trakcie starajmy się wspólnie  śpiewać kolędy. Zgodnie ze staropolską, chrześcijańską tradycją powstrzymujemy się w tym dniu od potraw mięsnych.  Msze święte w naszej parafii w godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Nie ma mszy świętej o godz. 18.00. Pasterka o godz. 22.00.

Msze święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego: 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

Plan rekolekcji adwentowych w parafii św. Marcina w Jeleniej Górze

17-19. grudnia 2017 r.