1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Biblijną, która wyraża nasze pragnienie, aby na Słowie Bożym budować nasze życie i umacniać serca w prawdziwej wierze.  Stańmy z radością przed ołtarzem Słowa i Eucharystii, z których Bóg karmi nas obficie, byśmy mogli przybliżać się do naszego zbawienia. Nieszpory o godz.17.30.

2. Od 20 kwietnia, na podstawie zarządzenia Rady Ministrów z 15 kwietnia 2020 roku w sprawie pandemii, w liturgii mszy świętej  w naszej parafii może uczestniczyć 23 osoby przy powierzchni kościoła wynoszącej 345 metrów kwadratowych. Przypominamy
o konieczności zachowania bezpiecznej odległości (2 metry), ze względu wymogi sanitarne.

Wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa w obiektach kultu religijnego oraz w ich otoczeniu maską, maseczką lub innym materiałem (szal, chustka itp.), także podczas trwania obrzędów liturgicznych. Dotyczy to również usługujących (lektorzy, ministranci itd.). Z tego obowiązku wyłączeni są jedynie duchowni oraz organiści, i to tylko w trakcie sprawowania kultu religijnego.

Twarz odsłaniamy  bezpośrednio przed przyjęciem Komunii świętej nie dotykając zewnętrznej części maseczki, następnie ją zasłaniamy.

3. Uczestnicząc we mszy świętej poprzez transmisję telewizyjną lub mediach internetowe, zachęcamy wszystkich, by korzystali z Komunii świętej duchowej. Jest to akt modlitewny, który umożliwia osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz nie w wymiarze sakramentalnym. Akt ten składa się z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, aktu miłości skierowanej ku Niemu oraz wyrażenia pragnienia, aby Jezus zechciał wejść w nasze życie.

4. W kancelarii parafialnej są przyjmowani interesanci jedynie z bardzo pilnymi i nagłymi sprawami (pogrzeb).

5. Zachęcamy do usilnej modlitwy indywidualnej i w naszych rodzinach o uwolnienie od pandemii spowodowanej koronawirusem. Prośmy dobrego Boga, Pana dziejów o miłosierdzie nad nami. Codziennie od godz. 17.15 jest wystawiony Najświętszy Sakrament do adoracji. Zachęcamy do modlitwy.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

7. Od 1 maja rozpoczynamy nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny.

8. W tym tygodniu wspominamy:

w środę – św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora kościoła, patronkę Europy,

w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę – patronkę Polski,

9. Z naszej parafii odeszła do wieczności: Maria Szwanke. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…