1. Wraz pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy drugi etap realizacji programu duszpasterskiego pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Chcemy skupić się na zrozumieniu przebiegu celebracji Mszy świętej, aby jeszcze głębiej w niej uczestniczyć i czerpać z niej zbawcze owoce. Rozpoczynamy czas czuwania na ponowne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów, ale też radosne oczekiwanie Bożego Narodzenia. Módlmy się abyśmy byli zawsze gotowi na spotkanie z Panem.

2. Z czasem Adwentu związana jest msza święta poświęcona Matce Bożej, nazywana roratami. Msza roratnia będzie odprawiana od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 7.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, która pomaga nam czuwać w Adwencie.

3. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, codziennie od godz. 17.00. Módlmy się o ustanie pandemii, za chorych, personel medyczny, za zmarłych w wyniku pandemii koronawirusa.

4. Od dzisiejszej niedzieli Adwentu można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone z tej okazji zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.

5. W tym roku, ze względu na pandemię,  możemy zyskiwać odpust zupełny za zmarłych do końca listopada.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00. Ks. Daniel Prentki, nasz wikariusz, będzie odwiedzał chorych w miejsce ks. Wojciecha Kempskiego.

7. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. Pamiętajmy o stosowaniu norm sanitarnych dotyczących pandemii w duchu miłości bliźniego i odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje i innych.

8. Do nabycia jest Gość niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.

w poniedziałek – święto  św. Andrzeja Apostoła,

w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,

10. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności Janina Pastuszko. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…