1. Przeżywamy dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte w naszej parafii w godzinach: 7.00, 9.00,10.30,12.00 i 18.00.

Szanowni Goście, Kochani Parafianie,

„Anioł pasterzom mówił, Chrystus się wam narodził…”

Wydarzenie narodzenia Jezusa w Betlejem, to tajemnica bliskości Boga – Emmanuela.

Upamiętniamy tę radosną rocznicę, która pokazuje niezwykłą obecność Boga pośród nas przez swego Jednorodzonego Syna. Boże Dziecię rodzi się dla nas
i pragnie opromienić całe nasze życie swoją obecnością i przemieniać swoją łaską. Dodaje odwagi wobec naszych lęków, obaw i codziennych trudności…

Otwórzmy przed Nim drzwi naszych serc, niech zamieszka z nami, niech uświęca, kieruje, nadaje naszej codzienności sens i cel, którym jest On sam – Bóg
z nami.

Życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego Dzieciątka w  każdym dniu, daru głębokiej wiary, zaufania w Bożą Opatrzność, zdrowia i wszelkiego dobra.

Duszpasterze

2. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte o godz.7.00, 9.00,10.30,12.00, i 18.00.

3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół na święta Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy Karkonoskiemu Parkowi Narodowemu za ofiarowanie nam choinek – Panu dyrektorowi Andrzejowi Rajowi za osobiste zaangażowanie.  Dziękujemy Akcji Katolickiej, Radzie parafialnej i wszystkim wolontariuszom, którzy pomagali przy  ustawieniu choinek oraz przygotowaniu szopki. Dziękujemy siostrze Eugenii za dekorację ołtarzy, kościoła, Paniom z naszej parafii, które przez cały rok bezinteresownie dbają o czystość naszej świątyni. Wszystkim dziękujemy za świadectwo wiary i wspólną troskę o naszą świątynię.

4. Od czasów św. Franciszka z Asyżu w kościołach ustawiana jest szopka, jako szczególna pamiątka Bożego Narodzenia. Przez wieki ludzie wierzący obecni na mszy świętej podchodzili do szopki, aby oddać cześć Dzieciątku Jezus. Adorujmy również i my Jezusa
w żłóbku, prowadźmy zwłaszcza dzieci, by im pokazać Dzieciątko Jezus i w ten sposób uczyć je wiary.

5. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego i Niedzieli. Ze względu na powiększoną objętość tygodniki kosztują 10 zł.