1. Przeżywamy dziś Niedzielę męki naszego Zbawiciela. Niedziela ta upamiętnia uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy, gdzie umarł na krzyżu dla naszego zbawienia. Niedziela ta rozpoczyna Wielki Tydzień, który jest bardzo bogaty w wydarzenia związane
z męką i śmiercią Pana Jezusa. Obyśmy doświadczyli owoców Jego męki i śmierci, która stała się ceną naszego zbawienia i zadośćuczynieniem za nasze grzechy. Na każdej mszy świętej będzie błogosławieństwo palm.

2. We wtorek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych przed świętami wielkanocnymi.

3. W Wielki Czwartek rozpoczynamy święte Triduum Paschalne, które zakończymy
w Niedzielę Wielkanocną. W liturgii może brać udział maksymalnie 23 osoby.

Porządek liturgii w czasie Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek – g. 18.00 – Msza święta Wieczerzy Pańskiej – nie ma mszy św. o  godz. 7.00.

Wielki Piątek g. 18.00 – Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej. Jest to dzień pokutny, dlatego obowiązuje nas post – dwa posiłki lekkie i jeden do sytości, oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wielka Sobota – g. 20.00 – Uroczysta Wigilia Paschalna.

Łącząc się duchowo w przeżywaniu Mszy świętej i Triduum Paschalnym poprzez transmisję telewizyjną lub mediach internetowe, zachęcamy wszystkich, by korzystali z tzw. "Komunii świętej duchowej". Jest to akt modlitewny, który umożliwia osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz nie w wymiarze sakramentalnym. Akt ten składa się z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, aktu miłości skierowanej ku Niemu oraz wyrażenia pragnienia, aby Jezus zechciał wejść w nasze życie.

3. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko w środę.

4. Sakrament pokuty w Wielkim Tygodniu będzie sprawowany od poniedziałku do środy od godz.17.00 do 18.00, w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 10:00 do 11:00 i od godz. 17:00 do 18:00.

4. Z powodu pandemii koronawirusa (SARS-CoV-2) nie będzie poświecenia pokarmów wielkanocnych. Prosimy o korzystanie z tekstu błogosławieństwa w rodzinie (patrz zakładka: aktualności na stronie internetowej parafii – www.parafiasobieszow.pl) lub odebrać teksty modlitwy, które będą przygotowane w kościele.

5. Zachęcamy do usilnej modlitwy indywidualnej i w naszych rodzinach o uwolnienie od pandemii spowodowanej koronawirusem. Prośmy dobrego Boga, Pana dziejów o miłosierdzie nad nami. Kościół będzie dostępny na modlitwę prywatną w godz. od 10:00 do 11:00 oraz w godz. 17:00 – 17:50.

6. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli.

7. W ramach wielkopostnego dzieła pomocy Caritas, tak, jak w ubiegłych latach, są rozprowadzane paschaliki wielkanocne. Cena małej świecy – 6 zł, dużej – 15 zł.  Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy, która jest pięknym przejawem naszej jałmużny wielkopostnej.

8. Wszystkim życzymy owocnych duchowo przeżyć Wielkiego Tygodnia.