1. Przeżywamy dziś V niedzielę Wielkiego Postu. Jest to druga niedziela miesiąca. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na dokończenie remontu dachu naszego kościoła.

Wszystkim składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary. Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym dzisiaj o 17.15. Dziś po mszy św. o godz. 10.30 i 12.00 p. Elżbieta Śnieżkowska – Bielak, pisarka i poetka związana za środowiskiem katolickim, będzie prezentować swoją twórczość w kościele. Zachęcamy do zainteresowania się twórczością religijną.

2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przygotujmy intencje na to nabożeństwo.

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700 do 1750 . Serdecznie zapraszamy na modlitwę przed Jezusem eucharystycznym.

4. W piątek droga krzyżowa; dla dzieci i młodzieży o 1645 i dla dorosłych o 1715.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. Pamiętajmy o naszych bliskich, żyjących i zmarłych, i ofiarujmy w ich intencji msze święte.

7. W ramach wielkopostnego dzieła pomocy Caritas, tak, jak w ubiegłych latach, są rozprowadzane świece wielkanocne. Cena jednej świecy – 5 zł. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy, która może być pięknym przejawem jałmużny wielkopostnej.

8. Nasza parafia organizuje w Roku Miłosierdzia pielgrzymkę do Wilna. Pielgrzymka trwa 4 dni, wyjazd 11. sierpnia, powrót 14. sierpnia. Koszt wyjazdu to 400 zł + 100 euro.  Zapisy w zakrystii. Zaliczka przy zapisie wynosi 100 zł. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z wszystkich klas gimnazjum dzisiaj o godz. 19.00.

10. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek po mszy św. wieczornej.

11. W piątek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.