1. Przeżywamy dziś Niedzielę Wielkanocną świętując zwycięstwo Jezusa Chrystusa nad śmiercią, grzechem i szatanem. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, stąd adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy świętej o godz. 9.00, nieszpory o godz. 17.30.

Drodzy Parafianie i Szanowni Goście!

Pusty grób to niemy świadek zwycięstwa Chrystusa - naszego Zbawiciela nad

śmiercią. Niech Pan doda Wam odwagi i umiejętności, by być zwiastunami Dobrej Nowiny.

Jezus pragnie obdarzyć nas życiem. Biegnijcie prędko niczym Piotr i Jan na wieść o zmartwychwstaniu. Przybywajcie do Bożej świątyni. Niech Chrystus umocni waszą wiarę.

Tęsknijcie za Panem jak Maria Magdalena, która przyszła namaścić ciało Chrystusa. Niech miłość Boża pozwoli Wam poznawać Zmartwychwstałego w waszym życiu.

Przyjmijcie wskazówki Jezusa, kiedy jesteście zagubieni niczym uczniowie idący do Emaus. Zasiądźcie z Nim do Stołu Eucharystycznego. Niech dobry Bóg Was pocieszy i pokrzepi.

Trwajcie we wspólnocie jak Apostołowie w Wieczerniku. Niech Zmartwychwstały Pan Was zjednoczy, pogodzi i utwierdzi, byście żyli w kochających się rodzinach, szanującym się sąsiedztwie, gorliwej duchowo parafii i uczciwym społeczeństwie.

Wyznajcie za Tomaszem: Pan mój i Bóg mój! Niech Jezus rozwieje wątpliwości i pomoże pokonać wszelkie kryzysy.

Bądźcie wierni jak Maryja, która wraz z Apostołami oczekiwała na obiecanego Ducha Pocieszyciela. Powierzajcie się Jej, a Ona Was nigdy nie opuści.

Bądźcie świadkami zmartwychwstania…

Wasi Duszpasterze

2. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię
na Triduum Paschalne i Niedzielę wielkanocną. Dziękujemy członkom Akcji Katolickiej za przygotowanie dekoracji Bożego Grobu. Siostrze Eugenii dziękujemy za wszelki trud włożony w przygotowanie naszej świątyni na Wielki Tydzień i Wielkanoc. Dziękujemy liturgicznej służbie ołtarza za obecność i zaangażowanie w przygotowanie celebracji w ciągu tych dni.

3. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny msze święte w naszej parafii o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Taca z poniedziałku wielkanocnego jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. Następna niedziela to niedziela Miłosierdzia Bożego. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o świętym Janie Pawle II, który ustanowił to święto przypominające bezgraniczną miłość Boga do nas.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa zmartwychwstałego.

6. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli

7. Wszystkich tych, którzy czują trudny do pokonania lęk czy też ze względów zdrowotnych nie będą mogli skorzystać ze spowiedzi, chcemy uspokoić, iż obowiązek spowiedzi wielkanocnej, można zrealizować począwszy od Środy Popielcowej aż do Niedzieli Trójcy Świętej, która to w tym roku przypada 30 maja.