OGŁOSZENIA NA PARAFIALNE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

01.08.2021 r.

1. Jako dzieci Boże wszyscy jesteśmy powołani do przemiany, do wierności Bogu i jego przykazaniom, do pełnienia czynów miłości w życiu chrześcijańskim. Nie jest takie łatwe. Dlatego Jezus, dając nam siebie w Eucharystii, oczyszcza nasze pragnienia, napełnia nas swoją łaską i w ten sposób przygotowuje do pełnienia woli Bożej w codziennym życiu. Eucharystia pomaga nam porzucić „dawnego człowieka”, który jest w nas, i przyoblec się w „człowieka nowego”. Nieszpory o godz.17.30 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

2. W ubiegłą niedzielę wspieraliśmy polskich misjonarzy pracujących na misjach z okazji św. Krzysztofa – patrona kierowców. Ofiary, które złożyliśmy z tej okazji – 642,40 zł – zostały przekazane organizacji wspierającej misje MIVA Polska na zakup pojazdów na misje. Bóg zapłać.

3. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy również dzień solidarności z poszkodowanymi przez nawałnice w Europie. Zebrane ofiary w wysokości 1753,50 zł zostały przekazane za pośrednictwem Caritas Polska. Bóg zapłać.

4. W poniedziałek 2 sierpnia przeżywamy dzień odpustu „Porcjunkuli” związany z Matką Bożą Anielską i św. Franciszkiem. Odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za popełnione grzechy, możemy uzyskać pod zwykłymi warunkami: nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła, pobożne odmówienie tam modlitw „Ojcze nasz” i „Wierzę”, przyjęcie sakramentu pokuty i Komunii świętej, modlitwa w intencjach Ojca świętego i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Skorzystajmy z daru Bożego Miłosierdzia.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. W czasie adoracji okazja do przyjęcia sakramentu pokuty.

6. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od 17.15. Nabożeństwo pierwszej soboty ku czci NMP o godz. 17.00.

7. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli

8. Kancelaria parafialna czynna w lipcu i sierpniu w środy od godz. 16.30 do godz. 17.30.

w środę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera,

w piątek – święto Przemienienia Pańskiego,

10. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności Kunegunda Rygielska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…