1. Czas Adwentu wprowadza nas w nastrój oczekiwania na chwalebne przyjście Pana. Eucharystia daje nam siłę, aby to oczekiwanie było dynamiczne i prowadziło nas na spotkanie z Chrystusem. Ponieważ życie niesie wiele niespodzianek, dlatego z uwagą słuchamy nauczania proroka znad Jordanu – św. Jana Chrzciciela i prostujemy ścieżki naszego życia, by Pan do nas przybył.

2. W naszej parafii przeżywamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku 7 grudnia włącznie. Poprowadzi je ojciec Jakub Pałuska, franciszkanin.

3. Dziś przeżywamy dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie przez modlitwę i pomoc materialną. Bóg zapłać za wszelką pomoc materialną.

4. Z czasem Adwentu związana jest msza święta poświęcona Matce Bożej, nazywana roratami. Msza roratnia będzie odprawiana od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 7.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, która pomaga nam czuwać w Adwencie.

5. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, w czwartek od godz. 17.00. Módlmy się o ustanie pandemii, za chorych, personel medyczny, za zmarłych w wyniku pandemii koronawirusa.

6. Do nabycia jest Gość niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.

7. Bardzo prosimy, by duchu miłości bliźniego i w trosce o zdrowie i życie własne i naszych bliźnich stosować się do koniecznych wymagań sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa.

8. Od dzisiejszej niedzieli możemy nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Cena świec – mała – 7 zł, duża – 16 zł.

9. W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone z tej okazji zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Halina Kliber, Leszek Kwaśnicki i Piotr Kuleszo. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…