1. Dziś niedziela „Guadete”, czyli Niedziela radości. Skąd płynie ta radość? Stąd, że – jak powie dzisiaj prorok Sofoniasz – „król Izraela, Pan, jest pośród ciebie” (So 3,15). Wierzymy, więc, że Pan Jezus patrzy teraz na nas, na mnie, na ciebie. To On zaplanował czas naszego spotkania. Jezus na nie czeka, a my przychodzimy do Niego, wiedząc, że minuty przeznaczone na spotkanie z Nim należą do najcenniejszych chwil w całym dniu. Nie zmarnujmy owych chwil tej niedzieli.

2. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na prace konserwatorskie w naszej świątyni. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. W niedzielę poprzednią przeżywaliśmy dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie przez modlitwę i pomoc materialną. Złożyliśmy na ten cel 599 zł. Bóg zapłać za wszelką pomoc materialną.

4. Z czasem Adwentu związana jest msza święta poświęcona Matce Bożej, nazywana roratami. Msza roratnia będzie odprawiana od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 7.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, która pomaga nam czuwać w Adwencie.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartek od godz. 17.00. Módlmy się o ustanie pandemii, za chorych, personel medyczny, za zmarłych w wyniku pandemii koronawirusa.

6. Do nabycia jest Gość niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.

7. Bardzo prosimy, by duchu miłości bliźniego i w trosce o zdrowie i życie własne i naszych bliźnich stosować się do koniecznych wymagań sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa.

8. Do nabycia są świece wigilijnej pomocy Caritas na stół wigilijny. Cena świec – mała – 7 zł, duża – 16 zł.

9. W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone z tej okazji zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.

10. W tym tygodniu wspominamy:

– wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

– wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła,

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Leszek Kwaśnicki, Piotr Kuleszo i Jan Trzybulski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…