1. Trwa radość świąt Bożego Narodzenia – radość z zamieszkania Boga między nami. Z tego powodu chcemy być dobrzy dla drugich, tak samo jak Bóg jest dobry dla nas. Dzisiejsza niedziela nawiązuje do istoty tajemnicy wcielenia. Oto Słowo – Druga Osoba Boska – stało się człowiekiem. Tym, którzy to Słowo przyjęli, dało moc, by mogli stać się dziećmi Bożymi. U progu nowego roku, który niedawno rozpoczęliśmy, prośmy Chrystusa: niechaj obdarza nas swoją mocą, abyśmy byli wierni słowu Bożemu i żyli nim na co dzień. Adoracja Najświętszego sakramentu po mszy świętej o godz. 12.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

O godz. 17.30 nieszpory. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

2. W czwartek obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego nazywane świętem Trzech Króli. Msze święte są odprawiane tak, jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy, że mamy obowiązek uczestnictwa we mszy świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.15. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej w sobotę o godz. 17.00.

4. Ze względu na zagrożenie wywołane pandemią koronawirusa wizyta duszpasterska w roku 2022 będzie odbywać w formie wspólnej modlitwy o błogosławieństwo dla mieszkańców w czasie mszy świętej o godz. 18.00. Spotkania kolędowe będą się odbywać od poniedziałku do piątku.

Plan spotkań kolędowych:

Piątek – 07.01.2022 – ulice Akacjowa, Asnyka, Bronka Czecha i Brzechwy.

5. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego i Niedzieli. 

6. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności Piotr Malko. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Copyright © 2015-2022 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie