1. Przeżywamy dziś Niedzielę męki naszego Zbawiciela. Niedziela ta upamiętnia uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy, gdzie umarł na krzyżu dla naszego zbawienia. Niedziela ta rozpoczyna Wielki Tydzień, który jest bardzo bogaty w wydarzenia związane
z męką i śmiercią Pana Jezusa. Obyśmy doświadczyli owoców Jego męki i śmierci, która stała się ceną naszego zbawienia i zadośćuczynieniem za nasze grzechy. Na mszy świętej o godz. 10.30 procesja z palmami. Na pozostałych mszach świętych błogosławieństwo palm.

2. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii. Dzisiaj również wspieramy uchodźców z Ukrainy naszą ofiarą materialną składaną do puszki przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. W środę od godz. 9.00 odwiedziny chorych przed świętami wielkanocnymi.

4. W Wielki Czwartek rozpoczynamy święte Triduum Paschalne, które zakończymy w Niedzielę Wielkanocną.

Porządek liturgii w czasie Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek – g. 18.00 – Msza święta Wieczerzy Pańskiej – nie ma mszy św.
o godz. 7.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

Wielki Piątek –

g. 10.30 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej,

g. 18.00 – Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej. Jest to dzień pokutny, dlatego obowiązuje nas post – dwa posiłki lekkie i jeden do sytości, oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 21.00.

Wielka Sobota – g. 20.00 – Uroczysta Wigilia paschalna.

5. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko w środę.

6. Sakrament pokuty w Wielkim Tygodniu będzie sprawowany od poniedziałku do środy od godz.17.00 do 18.00, w wielki piątek i wielką sobotę od godz. 10.00 do 11.00 i od 17.00 do 18.00.

7. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w godz. 9.00 do godz. 13.30 co 30 minut. Przy poświęceniu pokarmów prosimy, aby nie stawiać koszyków przed balaskami. Kapłan będzie błogosławił pokarmy przechodząc przez cały kościół.  Wzorem lat ubiegłych w kościele będą wystawione kosze na dary, z których członkowie Akcji Katolickiej przygotują paczki dla najuboższych mieszkańców naszej parafii. Prosimy o wsparcie tej szlachetnej inicjatywy wynikającej z chrześcijańskiego miłosierdzia. W czasie poświęcenia pokarmów prosimy o modlitewne skupienie i adorację Najświętszego Sakramentu.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.