1. Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja! – te słowa w wyjątkowy sposób towarzyszą nam od tygodnia i wlewają̨ nadzieję i siłę̨ w nasze życie. Każda Niedziela przypomina nam o tym wielkim wydarzeniu i pozwala patrzeć́ z wiarą na Zmartwychwstałego, który staje przed nami i pokazuje otwarte z miłości do nas, Swoje serce. Dziś też obchodzimy niedzielę Miłosierdzia Bożego, a w tym roku po raz pierwszy łączymy ją z DNIEM DOBRA. To także święto patronalne Caritas. W tym dniu chcemy śpiewać́: dziękujcie Panu, bo jest dobry!

2. Dziś o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.

3. Od tej Niedzieli rozpoczynamy w Kościele 78. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Dzień dobra”. Jest to czas, w którym zaproszeni jesteśmy do uważniejszego odczytywania potrzeb najuboższych i tych, którzy wołają o pomoc. Możemy pomóc najuboższym przez ofiarę składaną do puszki. Bóg zapłać.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa zmartwychwstałego.

6. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli.

7. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy miesiąc maj, który w naszej polskiej tradycji jest miesiącem maryjnym. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej, połączone ze śpiewem litanii codziennie o godz. 17.30.

we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski,

w piątek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy,