1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus po czterdziestu dniach przestał się ukazywać widzialnie na ziemi, ale nadal jest obecny
w Kościele i działa dając życie, przebaczenie, zbawienie. Ta niewidzialna obecność Pana daje i nam nadzieję oraz wskazuje cel naszego życia — być razem
z Bogiem.
Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę za wstawiennictwem Matki Bożej.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa w Eucharystii.

3. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16.45.

4. W piątek rozpoczynamy nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na uwielbienie miłości Bożej, której znakiem jest Serce Jezusa.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. W piątek,  po mszy wieczornej, odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszam na spotkanie ze Słowem Bożym.

7. Od dzisiejszej niedzieli do 11. listopada (odpust parafialny), msza święta o godz. 9.00 będzie sprawowana w kościele św. Marcina.

8. W tym tygodniu wspominamy:

w poniedziałek  – św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę,

w czwartek – św. Justyna, męczennika,

w piątek – Matkę Bożą Łaskawą,

w sobotę – św. męczenników Karola Lwangę i Towarzyszy,

9. W dniach 17. do 20. lipca jest organizowana pielgrzymka i wycieczka do kościołów i cerkwi w Beskidzie Sądeckim oraz klasztorów i zamków na Spiszu. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie oraz jest wyłożony na ołtarzu przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i wakacyjnej przygody. Zapisy w zakrystii lub w biurze podróży As-tur4 przy pl. Niepodległości w godz. 9.00 – 17.00.