1. Przeżywamy dziś XXVII niedzielę w ciągu roku. Bóg oddał w nasze ręce losy swego Kościoła, losy świata i Ewangelii. Przez udział w eucharystycznej ofierze mamy dać wyraz swej wiary w Syna Bożego, mamy słuchać Ewangelii, by wypełnić ją w życiu i w ten sposób przynosić owoce dobra oraz przyczyniać się do uświęcenia świata.

2. Przeżywamy dzisiaj XVII Dzień Papieski. Niech wyrazem naszej pamięci o Naszym Rodaku będzie wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

3.Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo jest odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w której rozważamy tajemnice naszego zbawienia i polecamy Bogu przez Maryję wszystkie sprawy.

4. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa w Eucharystii.

6. W piątek o godz. 17.15 nabożeństwo fatimskie połączone z nabożeństwem różańcowym.

7. W sobotę, 14. października w ramach obchodów „Dnia papieskiego” jest organizowane wspólne wejście na Chojnik szlakiem papieskim. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią o godz. 10.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

8. Bardzo prosimy rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, by zapisywali swoje dzieci na katechezę przedszkolną. Jest to bardzo dobra pomoc w wychowaniu dzieci w wierze i pomaga im zrozumieć miłość Pana Boga. Rodzice dzieci, które rozpoczynają edukację przedszkolną, składają deklarację pisemną zapisując w ten sposób dziecko na religię. Dzieci, które kontynuują pobyt w przedszkolu nie potrzebują takiej deklaracji.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa niedzielnego i Niedzieli.

w poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa,

w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera,