1. Przeżywamy dziś XXVIII niedzielę w ciągu roku. Bóg przygotował nam ucztę, która jest zapowiedzią uczty mesjańskiej — zapowiedzią zbawienia. Wszyscy zostaliśmy zaproszeni na tę ucztę. Przychodzimy więc w niedzielę, by stanąć przed ołtarzem Pana i przygotować się na wieczne spotkanie z Nim tam, gdzie raz na zawsze zostanie zniszczona śmierć i grzech.

2. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy  XVII Dzień Papieski wspierając materialnie stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebraliśmy 850,25 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

3.Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w której rozważamy tajemnice naszego zbawienia i polecamy Bogu przez Maryję wszystkie sprawy.

4. Taca z poprzedniej niedzieli była przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii; zebraliśmy 5985 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa w Eucharystii.

7. W piątek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

8. W sobotę, 21. października o godz. 19.00 w ramach VIII Festiwalu Folkloru odbędzie się koncert pt. Dusza z ciała wyleciała. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

9. W następną niedzielę  po każdej mszy świętej będziemy zbierać podpisy do Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”, by chronić przed aborcją nienarodzone dzieci podejrzane o niepełnosprawność lub chorobę. Aby inicjatywa trafiła do sejmu potrzeba zebrać minimum 100. tysięcy podpisów. Prosimy zabrać dowody osobiste, gdyż potrzebny będzie numer PESEL.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa niedzielnego i Niedzieli.

w poniedziałek – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, patronki Śląska,

we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika