1. Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę Adwentu, którą rozpoczynamy nowy rok kościelny, to znaczy nowy rok łaski Bożej, w którym Bóg zaprasza nas kolejny raz do podjęcia wysiłku głębszego przeżywania swojej relacji z Nim, przyjrzeniu się naszemu życiu, które jest nieustannym oczekiwaniem. Jest to jednocześnie czas przypominający nam o powtórnym przyjściu Chrystusa na końcu czasów, i przygotowujący nas do pamiątki Jego narodzenia w Betlejem. Dziś po mszy świętej o godz. 12.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Zapraszamy na nieszpory
godz.  17.30. Z Adwentem są związane msze święte roratnie, poświęcone Matce Bożej, na które zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty zaś o godz. 7.00.

2. Do ubiegłej modliliśmy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tej modlitwie.

3. W poniedziałek po mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o przygotowanie intencji na to nabożeństwo. Po mszy świętej spotkanie dla dzieci ze św. Mikołajem w bursie Potok.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17. do 17.50. Serdecznie zapraszamy do adoracji Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

5. W piątek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. Zachęcamy do lektury tygodników –  Gościa Niedzielnego i „Niedzieli”.

7. Dzisiaj po każdej mszy świętej będą błogosławione opłatki na wigilijny stół. Zaopatrzmy się w opłatki tutaj, w kościele, gdyż to jest właściwe miejsce, skąd wziąć je na wigilijny stół. Każde święta Bożego Narodzenia są nowe, inne, inny jest czas, a zatem niech i opłatek będzie świeży, z tego roku. Ofiary, które będziemy składać z tej okazji, wzorem lat ubiegłych, są przeznaczone na ogrzewanie kościoła, z którego wszyscy korzystamy. Prosimy o zrozumienie dla tej wspólnej sprawy.

8. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się  17. grudnia, w trzecią niedzielę adwentu i potrwają do wtorku włącznie. Poprowadzi je ks. Michał Gołąb, proboszcz z parafii Ściegny. Już teraz zaplanujmy sobie czas, by skorzystać z tego czasu łaski po to, by dobrze i godnie przeżyć nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

9. W liturgii Kościoła obchodzimy:

w środę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa,

w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,

w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godz. 7.00, 10.30, i 18.00.

10. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: Edward Bekalarczyk i Danuta Wieczorek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…