1. Przeżywamy dziś XIX niedzielę w ciągu roku.  Gromadząc się przy ołtarzu Zbawiciela prośmy o umocnienie wiary
i zaufania wobec Boga, by wskazał nam prawdziwy kierunek naszych dążeń, myśli i decyzji życiowych oraz dał wytrwałość na drogach wiary. Nieszpory o godz. 17.30.

2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na prace konserwatorskie w naszej świątyni. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przygotujmy intencje na to nabożeństwo.

4. W czwartek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte tak, jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy, że jesteśmy zobowiązani do udziału we mszy świętej w tym dniu. Na zakończenie każdej mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów.

5. Trwają wakacje. Przypominajmy naszym najmłodszym o odpoczynku z Bogiem przez codzienną modlitwę, udział w niedzielnej mszy świętej i przykład życia.

6. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego Niedzieli.

w środę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, prezbitera i męczennika,

w czwartek – uroczystość wniebowzięcia NMP,

w sobotę – wspomnienie św. Jacka, prezbitera,

8. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy, by nabierali sił fizycznych i duchowych koniecznych do codziennych obowiązków.