1. Dzisiaj w II Niedzielę Adwentu przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z całym Kościołem uwielbiamy Boga za Maryję, którą wybrał na Matkę swojego Syna i przygotował ją do tego niezwykłego zadania. Prośmy, byśmy na wzór Maryi „pełnej łaski” umieli odpowiadać na Boże wezwanie, a troszcząc się o stan łaski w naszych duszach byli zawsze gotowi i otwarci na przyjęcie Boga do naszych serc. Nieszpory o godz. 17.30.

Po każdej mszy świętej można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Tak, jak w poprzednich latach, ofiary z opłatków są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

2. Z Adwentem są związane Roraty czyli msze święte poświęcone Matce Bożej, która jest naszą adwentową przewodniczką w oczekiwaniu na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich na mszę świętą roratnią od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 7.00.

3. W poniedziałek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przygotujmy intencje na tę modlitwę.

5. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy
do modlitwy przed Jezusem eucharystycznym.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku, 17 grudnia, włącznie. Starajmy się uczestniczyć w tych ćwiczeniach rekolekcyjnych, które pomagają nam przygotować się na święta Bożego Narodzenia i przyjąć sakrament pokuty.

W ramach rekolekcji kandydaci do sakramentu bierzmowania będą mieli spotkanie w przyszłą niedzielę, 15 grudnia, po mszy wieczornej.

7. Do nabycia jest  Gość niedzielny i Niedziela oraz kalendarz parafialny na 2020 rok.

w piątek– wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

w sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła,