27. stycznia 2018 roku chór Spontaneo będzie towarzyszył liturgii mszy świętej
o godz. 18.00. Po Eucharystii wykona zaprezentuje kolędy i pastorałki według własnej aranżacji.

Serdecznie zapraszamy.

Amatorski Chór „Spontaneo” powstał w 2013 roku przy parafii pw Matki Bożej Różańcowej w Poznaniu -Zieliniec.   Dyrygentem  jest Dorota Czerwińska – absolwentka  Akademii Muzycznej i Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, była solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu.

"Spontaneo" swoją pasją i miłością do  śpiewu zaraża zarówno swoich chórzystów jak również słuchaczy.

Dzięki dwóm utalentowanym muzykom tj. Tomaszowi Mazurowi – instrumenty klawiszowe
i trąbka ( Tomek jest instruktorem muzycznym w Poznańskim Centrum Kultury Zamek , gra również na trąbce w różnych zespołach między innymi w Maleo Reggae Rockers) oraz Rafałowi Rybarczykowi – gitara, utwory te otrzymują ciekawe aranżacje .

Tomaszowi Mazurowi i Rafałowi Rybarczykowi chór zawdzięcza również autorskie kompozycje i aranżacje.

Członkowie chóru Spontaneo to amatorzy. Chórzyści lubią spędzać ze sobą czas, chętnie integrują się na wspólnych wycieczkach i spotkaniach, traktują śpiew jako odskocznię  od codzienności, chwilę przyjemności i zatrzymania się.

W swoim repertuarze  Chór ma utwory muzyki religijnej i świeckiej, polskie i obcojęzyczne. Chór występował  w Austrii  w Erl oraz w Niemczech w Oberaudorfie oraz dwukrotnie we Flensburgu, na zaproszenie chóru Polcanto.

W okresie Bożonarodzeniowym chór "Spontaneo"prezentuje kolędy i pastorałki we własnych aranżacjach , a wyjątkową atmosferą koncertu potrafi oczarować publiczność i zachęcić do wspólnego kolędowania.