1. Przeżywamy dziś XXVI niedzielę w ciągu roku. Bóg troszczy się o ludzi, kocha każdego, wzywa do nawrócenia i napełnia nadzieją, gdyż wszystkich pragnie obdarzyć zbawieniem. Przez tę ofiarę Chrystusa zbliża się do nas zbawienie i staje się ono naszym udziałem. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Starajmy się uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym – nabożeństwo będzie odprawiane codziennie o godz. 17.30 – w którym rozważamy tajemnice naszego zbawienia. Wszyscy   potrzebujemy wstawiennictwa Maryi, która zawsze czuwa nad swoimi dziećmi, i pragnie byśmy prosili przez Nią Boga.

2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na uwielbienie Jezusa w Eucharystii.

4. Pielgrzymka wspólnoty Żywego Różańca oraz wszystkich chętnych do Krzeszowa odbędzie się 7. października. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do udziału.
Z pielgrzymką do Krzeszowa związana jest możliwość uczestnictwa w modlitwie „Różaniec do granic” w Lubawce.

5. 7. października  ( w sobotę) w ramach inicjatywy modlitewnej „Różaniec do granic” nabożeństwo różańcowe o godz. 14.00. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy. „Maryja jest zawsze tą, która prowadzi nas ku swojemu Synowi podpowiadając byśmy czynili wszystko cokolwiek nam powie (por. J 2, 5).
(z Listu Biskupa Legnickiego w sprawie „Różańca do granic”). Nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.

7. Bardzo prosimy rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, by zapisywali swoje dzieci na katechezę przedszkolną. Jest to bardzo dobra pomoc w wychowaniu dzieci w wierze i pomaga im poznać Pana Boga. Rodzice dzieci, które rozpoczynają edukację przedszkolną, składają deklarację pisemną zapisując w ten sposób dziecko na religię. Dzieci, które kontynuują pobyt w przedszkolu nie potrzebują takiej deklaracji.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa niedzielnego i Niedzieli.

9. Następna niedziela, to druga niedziela miesiąca; taca jest przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.

w poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów,

w środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,