2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37 zmarł Jan Paweł II, który stał na czele Kościoła katolickiego od 1978 roku.

W 2014 roku duchowny został kanonizowany przez papieża Franciszka. Jan Paweł II był pierwszym od 455 lat biskupem Rzymu niepochodzącym z Włoch.

Jego pontyfikat był wyjątkowy ze względu na wymiar duchowy papieskiego nauczania, liczbę pielgrzymek oraz kanonizacji. Nazwany "papieżem pielgrzymem", ponieważ odbył 104 podróże zagraniczne na wszystkich zamieszkanych kontynentach. Niestrudzenie docierał do obszarów nędzy materialnej i głodu, a także tam, gdzie było łamane prawo do wolności i godnego życia.

Po raz ostatni Ojciec Święty pojawił się publicznie na przejmującej audiencji w środę 30 marca 2005 roku. Chory papież w milczeniu błogosławił obecnych. Niedługo potem jego stan zdrowia gwałtownie się pogorszył. Już w nocy na plac św. Piotra zaczęli napływać wierni, którzy towarzyszyli mu, nieustannie się modląc. Na całym świecie spontanicznie gromadzono się w intencji Biskupa Kościoła Rzymskiego i śledzono wiadomości z Watykanu.

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie