W tym roku Jubileusz 100-lecia istnienia Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii zbiega się z 50-leciem obecności Sióstr Eucharystek w Sobieszowie. Dnia 5. listopada 2023r., o godz. 12:00, w pierwszą niedzielę listopada, w kościele parafialnym pw. św. Marcina została odprawiona dziękczynna Eucharystia.

Uroczystość przygotowały siostry ze wspólnoty Sobieszowskiej: s. Zofia Dzięciołowska, s. Eugenia Ruszczyk i s. Janina Samolewicz. We Mszy uczestniczyła również Przełożona Generalna s. Barbara Staniszewska, siostry z domu generalnego w Pruszkowie oraz parafianie i dobroczyńcy Zgromadzenia.

Przed rozpoczęciem liturgii s. Janina Samolewicz zapoznała wszystkich z historią obecności Sióstr w Jeleniej Górze. Eucharystię uroczyście celebrował ks. Proboszcz Adam Lasek. W homilii nawiązał do świętości bł. abpa Jerzego Matulewicza, którego życie krótkie, ale pełne Ducha Bożego i umiłowania Eucharystii zaowocowało m.in. założeniem Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii. Życie Sióstr Eucharystek koncentruje się na tym, co w Kościele jest najważniejsze – na Jezusie obecnym w Eucharystii. Celebrans podziękował Siostrom za 50-letnią, ofiarną posługę w Parafii oraz złożył życzenia.

Matka Generalna s. Barbara Staniszewska podczas Mszy świętej podjęła posługę organisty na miejscowych organach. Po Komunii św. skierowała swoje słowo podziękowania do ks. Proboszcza i wszystkich osób uczestniczących w naszym wspólnym dziękczynieniu Bogu za Jego dary udzielone Siostrom Eucharystkom, a przez nie – całemu Kościołowi. We Mszy św. modliliśmy się również o święte powołania zakonne, które realizowałyby duchowość i charyzmat Ojca Założyciela oraz za Dobrodziejów naszego Zgromadzenia. Wierni, uczestniczący we wspólnym dziękczynieniu otrzymali przygotowane pamiątki.

s. Janina Samolewicz SJE

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie