Biskup Andrzej Siemieniewski apeluje o pomoc dla poszkodowanych przez powódź.

Najbliższa niedziela 22 września w całej Polsce będzie dniem zbiórki ofiar na rzecz poszkodowanych przez powódź. Apel do wszystkich diecezji skierował Przewodniczący Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda. Do tego dzieła włącza się także nasza diecezja legnicka, która również została dotknięta skutkami powodzi. O wsparcie finansowe podczas niedzielnej zbiórki, która odbędzie się we wszystkich parafiach, oraz o pomoc materialną w każdej innej postaci apeluje biskup legnicki Andrzej Siemieniewski.

Legnicka Caritas już prowadzi zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy i środków finansowych, które zostaną przekazane w pierwszej kolejności na te tereny, które najbardziej ucierpiały w wyniku powodzi.

W tej chwili najpotrzebniejsze są: woda, środki czystości, chemia gospodarcza, koce, pościel. Potrzebne są także agregaty prądotwórcze i osuszacze. W dalszej kolejności potrzebne będą środki i narzędzia do porządkowania skutków powodzi.

Informacje o chęci przekazania ww. rzeczy można kierować na adres Caritas Diecezji Legnickiej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz na numer tel. 767244300 (od 7.00 do 15.00), jak i na FB legnickiej Caritas.

Ofiary pieniężne, które będą konieczne do zakupu konkretnych rzeczy, można przekazywać na konto Caritas Diecezji Legnickiej BNP Paribas S.A. 04 1600 1156 1847 4540 1000 0001 z dopiskiem „powódź”.

Legnicka Caritas jest w stałym kontakcie z władzami lokalnymi, zwłaszcza tych terenów, które zostały dotknięte kataklizmem, jest również w stałym kontakcie z Caritas Polska, która koordynuje pomoc organizacji dla powodzian na poziomie ogólnopolskim. Jak informuje ks. Robert Serafin, dyrektor legnickiej Caritas.