1. Dzisiejsza niedziela z jednej strony pokazuje wielkie pragnienie Boga, aby wszystkie jego dzieci zostały zbawione, a z drugiej – że zbawienie nie dokonuje się automatycznie. Jezus przypomina, że aby wejść do obiecanego królestwa niebieskiego, trzeba to królestwo wybierać każdego dnia, trzeba być konsekwentnym w wierze. Niech nasza obecność na mszy świętej umocni nas w postawie ciągłego wybierania Boga we wszystkich dziedzinach życia.

2. Taca z ubiegłej niedzieli była przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii. Złożyliśmy 4930 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży. Przypominajmy naszym najmłodszym o codziennej modlitwie i niedzielnej mszy świętej, ale też sami dajmy przykład dojrzałej wiary przez takie organizowanie odpoczynku, by na wakacyjnych i urlopowych szlakach był czas na spotkanie z Bogiem.

4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy przed Jezusem eucharystycznym. Podczas adoracji można skorzystać z sakramentu pokuty.

5. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli.

w poniedziałek – wspomnienie NMP Królowej,

w środę – święto św. Bartłomieja, Apostoła,

w piątek – uroczystość NMP Częstochowskiej. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

w sobotę – wspomnienie św. Moniki,

7. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności Wanda Binkiewicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…