1. Gromadzimy się przy ołtarzu Chrystusa, bo czujemy pragnienie i potrzebę chwalenia Boga za wszystkie dobrodziejstwa, którymi bas obdarza. Chcemy być podobni do wdzięcznego Samarytanina z dzisiejszej Ewangelii i – tak jak on – nie zwlekać z dziękowaniem Boga za łaski otrzymane od Niego w minionym tygodniu. Spróbujmy z taką intencją i postawą przeżywać Eucharystię. 

2. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na prace remontowe w naszej świątyni. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich do modlitwy na różańcu, w którym medytujemy wydarzenia ważne dla naszego zbawienia.

4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy przed Jezusem eucharystycznym. Podczas adoracji można skorzystać z sakramentu pokuty.

5. W piątek po mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. W sobotę, 15 października, z okazji Dnia Papieskiego odbędzie się wspólne wejście szlakiem papieskim na Chojnik. Początek spotkania – msza święta o godz. 10.00. Zachęcamy chętnych do upamiętnienia w taki sposób św. Jana Pawła II. 

7. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli.

8. W tym tygodniu obchodzimy:

w czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, 

 w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,

9. Jeden z mieszkańców Sobieszowa, Kamil Wolak, prosi o wsparcie projektu budowy chodnika między ulicami Cieplicką i Przerwy Tetmajera. Projekt został zgłoszony w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2023 i ma numer 2 na liście wniosków. Zachęcamy do poparcia tego wniosku dla dobra wspólnego.

Można także poprzeć wnioski nr 25 (projekt twardy) i nr 20 (projekt miękki) - inicjatywy realizowane
przez 
Szkołę Podstawową nr 15 w Jeleniej Górze - Sobieszowie.

11. Spotkanie rady parafialnej zostało przełożone ze względu na chorobę ks. proboszcza. Termin zostanie podany w późniejszym terminie.  

 

 

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie