1. Przeżywamy dziś uroczystość poświęcenia kościoła parafialnego, w którym gromadzimy się na wspólną modlitwę, a przede wszystkim na Eucharystię, na której spotykamy Chrystusa w Słowie Bożym i Komunii świętej. Pamięć o tym, że Bóg jest tutaj obecny niech pomoże nam troszczyć się o świątynię naszego serca – mieszkanie Ducha Świętego.

2. Nabożeństwo różańcowe do poniedziałku włącznie o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich do modlitwy na różańcu, w którym rozważamy wydarzenia z życia Jezusa, Maryi, ważne dla naszego zbawienia.

3. We wtorek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych, tych, którzy cieszą się życiem w obecności Boga. Msze święte są odprawiane tak, jak w każdą niedzielę. Po mszy świętej o godz. 12.00 wspólna procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.

4. Od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem uzyskania tego odpustu jest nawiedzenie kościoła (1 listopada), cmentarza (od 2 do 8 listopada), odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnienie innych warunków, takich jak przystąpienie do sakramentu pokuty, przyjęcie Komunii świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. W pozostałe dni listopada możemy zyskiwać odpusty cząstkowe za zmarłych.

5. Od 2 do 13 listopada modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Wpisujemy imiona naszych zmarłych na kartach wypominkowych. Wypełnione kartki wypominkowe wkładamy do urny stojącej przy ołtarzu. Zachowujemy podział modlitwy za zmarłych wg dni tygodnia. Pamiętajmy w modlitwie o naszych zmarłych krewnych, znajomych, przyjaciołach i sąsiadach. 

6. W środę przeżywamy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za naszych zmarłych, którzy naszej oczekują modlitwy w ich intencji. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. Wcześniej, o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00.

9. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli.

10. W tym tygodniu obchodzimy:

w piątek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa, 

Copyright © 2015-2022 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie