1. Ostatnia niedziela roku kościelnego, którego koniec przypomina nam o przemijaniu świata i o kresie historii, jest poświęcona Chrystusowi – Królowi Wszechświata. Na świecie trwają wojny, walka o panowanie doczesne, o władzę nad ludźmi, ale tylko Jemu jest dana wszelka władza. Kiedy przeminie ten świat, objawi się w pełni Jego Królestwo; Królestwo, które nie jest z tego świata. Módlmy się o przyjście Królestwa Chrystusowego.  Módlmy się też w intencji ludzi młodych na całym świecie – z okazji Światowego Dnia Młodzieży, by nie obawiali się przylgnąć do Chrystusa.
 2. Od niedzieli, 13 listopada, msza święta o godz. 9.00 jest sprawowana w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W piątek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli.
 5. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – Ofiarowanie NMP,
  • we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,
  • w czwartek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
 6. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności Wanda Karasińska i Marianna Pawlak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Copyright © 2015-2022 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie