1. Nietrudno zauważyć, że tej niedzieli wiele się zmienia w naszym Kościele. Zmieniły się pieśni i kolor szat liturgicznych. To znak, że rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Wraz z Adwentem rozpoczynamy także nowy rok duszpasterski, który tym razem będziemy przeżywać pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Dołóżmy wszelkich starań, aby ten czas dobrze przeżyć. Niech nas w tym umacnia najświętsza Ofiara Chrystusa, którą teraz sprawujemy. Dzisiaj również rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Nie straćmy tego czasu łaski Bożej. Rekolekcje potrwają do wtorku 29 listopada. Rekolekcje prowadzi ks. dr Tomasz Metelica.
 2. Ze względu na rekolekcje msze poranne z godz. 7.00 zostają przeniesione na godz. 9.00.
 3. W poniedziałek rozpoczynamy roraty, które przypominają nam o historycznym przyjściu Pana Jezusa na ziemię. Msze święte roratnie są sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 7.00. Wyjątkowo w poniedziałek, ze względu na rekolekcje, Roraty będą o godz. 17.00. Na msze święte roratnie zapraszamy wszystkich od najmłodszych do najstarszych. 
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. spowiedź pierwszopiątkowa od godz.17.15. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej w sobotę o godz. 17.00
 5. W piątek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.
 6. W naszej parafii organizowane będą jasełka parafialne. Zachęcamy najmłodszych do wzięcia w nich udziału. Jasełka odbędą się 08.01.2023 r. po Mszy świętej o godz. 12:00.
 7. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli.
 8. Strażacy z kotliny jeleniogórskiej organizują pomoc pt. Paczka dla seniora i proszą nas o pomoc w zbiórce darów rzeczowych w postaci żywności suchej i chemii domowej. Zbiórka potrwa od 1 do 16 grudnia. Dary można przynosić na plebanię.
 9. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę – święto św. Andrzeja Apostoła, 
  • w sobotę – św. Franciszka Ksawerego,
 10. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności Mirosław Glapa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Copyright © 2015-2022 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie