1. Dzisiejsza liturgia słowa skupia naszą uwagę na osobie św. Jana Chrzciciela, który – obok Maryi – jest drugim przewodnikiem prowadzącym nas na spotkanie z przychodzącym Zbawicielem. Niech miłość doświadczana w czasie Eucharystii uzdalnia nas do okazywania jej na co dzień, a dzisiaj w sposób szczególny siostrom i braciom z Kościoła na Wschodzie, poprzez wsparcie ich modlitwą, cierpieniem i ofiarami materialnymi. Po Mszy świętej o godz. 12.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszą niedzielę miesiąca. O godz. 17.30 nieszpory niedzielne. Zachęcamy do wspólnego uwielbienia Boga przez tę modlitwę.
 2. Roraty przypominają nam o historycznym przyjściu Pana Jezusa na ziemię. Msze święte roratnie są sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 7.00. Na msze święte roratnie zapraszamy wszystkich od najmłodszych do najstarszych. 
 3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu – podczas adoracji można przyjąć sakrament pokuty.
 4. W piątek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.
 5. W naszej parafii organizowane będą jasełka parafialne. Zachęcamy najmłodszych do wzięcia w nich udziału. Jasełka odbędą się 08.01.2023 r. po Mszy świętej o godz. 12:00.
 6. Próby do jasełek odbędą się w poniedziałki po wieczornej Mszy świętej.
  Terminy: 05.12.2022 r., 12.12.2022 r., 19.12.2022 r. i 02.01.2023 r.
 7. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli.
 8. Strażacy z kotliny jeleniogórskiej organizują pomoc pt. "Paczka dla seniora" i proszą nas o pomoc w zbiórce darów rzeczowych w postaci żywności suchej i chemii domowej. Zbiórka potrwa od 1 do 16 grudnia. Dary można przynosić na plebanię.
 9. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, 
  • w czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 10. Od dzisiejszej niedzieli możemy nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Cena świec – mała – 13 zł, duża – 25 zł.  Środki uzyskane ze sprzedaży świec są przeznaczone na wigilijne dzieło pomocy dzieciom.
 11. Po każdej mszy świętej błogosławimy opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone z tej okazji zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.
 12. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności Jan Szatkowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie