1. Czwarta niedziela Adwentu przypomina nam, że jesteśmy już o krok od świąt Narodzenia Pańskiego. Jesteśmy również o krok od wielkiej tajemnicy wiary, jaką jest ofiara Jezusa Chrystusa, która uobecnia się w czasie Mszy świętej. Z pełną świadomością i wiarą celebrujmy razem misterium miłości Boga do nas.
2. Taca z poprzedniej niedzieli była przeznaczona przeznaczona na prace remontowe w naszym kościele. Złożyliśmy na ten cel 5910 zł, tym 1000 zł od ofiarodawcy indywidualnego. Bóg zapłać za złożone ofiary.
3. Msze święte roratnie są w tym tygodniu sprawowane są tylko od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Na Msze święte roratnie zapraszamy wszystkich od najmłodszych do najstarszych.
4. Sakrament pokuty będzie sprawowany od poniedziałku do czwartku włącznie od godz. 17.15. Skorzystajmy z daru Bożego Miłosierdzia, aby z czystym sercem świętować Narodzenie Pańskie.
5. W środę, 21 grudnia, od godz. 9.00, odwiedziny chorych przed świętami Bożego Narodzenia.
6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu - podczas adoracji można przyjąć sakrament pokuty.
7. W sobotę przeżywamy dzień wigilii Bożego Narodzenia. Zadbajmy o to, by spotkanie przy wigilijnym stole miało chrześcijański charakter. Rodzina katolicka rozpoczyna wieczerzę wigilijną wspólną modlitwą, czytaniem Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem oraz łamie się opłatkiem składając sobie wzajemnie życzenia. W trakcie wieczerzy wigilijnej lub po niej starajmy się wspólnie śpiewać kolędy. Zgodnie ze staropolską, chrześcijańską tradycją powstrzymujemy się w tym dniu od potraw mięsnych. Nie ma Mszy świętej o godz. 18.00. Pasterka o godz. 22.00. Msze święte w Uroczystość Narodzenia Pańskiego o godz.: 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
8. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli.
9. Strażacy z OSP w Sobieszowie bardzo serdecznie dziękują za pomoc w akcji „Paczka dla seniora”.
10. 8. stycznia 2023 r. po Mszy świętej o godz. 12:00 odbędą się jasełka parafialne przygotowane przez najmłodszych parafian. Zapraszamy do ich obejrzenia.
11. W zakrystii możemy zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone za opłatki są przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.

Copyright © 2015-2022 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie