1. Przeżywamy dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte w naszej parafii 

w godzinach: 9.00,10.30,12.00 i 18.00. 

2. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte o godz.7.00, 9.00,10.30,12.00, i 18.00.

3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół na święta Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy Karkonoskiemu Parkowi Narodowemu za ofiarowanie nam choinek – Panu dyrektorowi Andrzejowi Rajowi za osobiste zaangażowanie. Dziękujemy Akcji Katolickiej, Radzie parafialnej i wszystkim wolontariuszom, którzy pomagali przy ustawieniu choinek oraz przygotowaniu szopki. Dziękujemy siostrze Eugenii za dekorację ołtarzy, kościoła, Paniom z naszej parafii, które przez cały rok bezinteresownie dbają o czystość naszej świątyni. Wszystkim dziękujemy za świadectwo wiary i wspólną troskę o naszą świątynię.

4. Od czasów św. Franciszka z Asyżu w kościołach ustawiana jest szopka, jako szczególna pamiątka Bożego Narodzenia. Przez wieki ludzie wierzący obecni na mszy świętej podchodzili do szopki, aby oddać cześć Dzieciątku Jezus. Adorujmy również i my Jezusa w żłóbku, prowadźmy zwłaszcza dzieci, by im pokazać Dzieciątko Jezus i w ten sposób uczyć je wiary.

5. W tym tygodniu obchodzimy:

  • we wtorek – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty, 
  • w środę – święto św. Młodzianków, męczenników,
  • w piątek – święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa,

6. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego i Niedzieli. Ze względu na powiększoną objętość tygodniki kosztują 15 zł. 

7. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności Tadeusz Traczyk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

Copyright © 2015-2022 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie