OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
20.02.2023 r.

 

 1. Zgromadzeni na Eucharystii, która uobecnia się na ołtarzu, otrzymujemy najdoskonalszy wzór miłości. Miłości ofiarnej, która nie waha się oddać życia za przyjaciół. Otwórzmy nasze serca na tę Miłość, byśmy mogli postępować zgodnie z nią w naszej codzienności.
 2. Trwają ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Zatroszczmy się o to, by nasze dzieci i młodzież uczestniczyli w tym czasie w niedzielnej mszy świętej.
 3. Taca z ubiegłej niedzieli niedzieli była przeznaczona przeznaczona na prace konserwatorskie w nasze parafii. Zebraliśmy 5528 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 4. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Czas Wielkiego Postu to intensywne przeżywanie daru naszego odkupienia, który Chrystus wysłużył nam przez mękę krzyżową, śmierć i zmartwychwstanie, czas nawrócenia i pokuty oraz przygotowania do radosnych świąt zmartwychwstania Chrystusa.
  Msze święte z posypaniem głów popiołem na znak pokuty o godz. 7.00, 10.30, 16.30 i 18.00.
  W tym dniu obwiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post, czyli dwa posiłki lekkie i jeden do syta.
  Kancelaria parafialna będzie nieczynna w środę popielcową.
 5. Z okresem Wielkiego Postu są związane nabożeństwa pasyjne przypominające nam mękę Chrystusa, którą przyjął dla naszego odkupienia i zbawienia. Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30 z rozważaniem dla dzieci i młodzieży, o godz. 17.15 dla dorosłych. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym o godz. 17.00.
 6. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego i Niedzieli.
 7. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności Jerzy Zubowicz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie