OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
26.02.2023 r.

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu razem z Chrystusem wychodzimy na pustynię, o czym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Idziemy tam nie tylko po to, aby uczyć się od Niego, jak walczyć z pokusami złego ducha, ale przede wszystkim po to, by mieć udział w jego zwycięstwie. Nie musimy więc prowadzić walki duchowej o własnych siłach. Otwórzmy dzisiaj nasze serca na pomoc, która płynie od Chrystusa.
  2. Z okresem Wielkiego Postu są związane nabożeństwa pasyjne przypominające nam mękę Chrystusa, którą przyjął dla naszego odkupienia i zbawienia.
    Droga krzyżowa w piątek:
    a) dla dzieci i młodzieży o godz. 16:30,
    b) dla dorosłych o godz. 17:15.
    W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym o godz. 17:00.
  3. W ubiegłą niedzielę wspieraliśmy naszą ofiarą materialną poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji. Zebraliśmy 1371,50 zł. Ofiary te zostały przekazane na konto Caritas Polska. Bóg zapłać za wsparcie.
  4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16:30. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej w sobotę o godz. 17.00.
  5. W przyszłą niedzielę (5 marca), rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które potrwają do środy (8 marca) włącznie. Zorganizujmy sobie wszelkie codzienne obowiązki, by uczestniczyć w rekolekcjach i skorzystać z tego czasu łaski.
  6. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego i Niedzieli.
  7. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności Agata Feist. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…