OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
05.03.2023 r.

  1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu razem z Chrystusem wychodzimy na Górę Przemienienia, o czym usłyszymy w Ewangelii. Będziemy świadkami, jak Jego ludzkie ciało zajaśnieje boskim blaskiem. W ten sposób Chrystus pokaże, że jest prawdziwym Bogiem i człowiekiem. Ewangelię o Jezusie Synu Bożym, głoszą misjonarze na całym świecie. Pamiętamy o nich przeżywając dzisiaj dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.
  2. W dzisiejszą niedzielę, 5 marca, rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które potrwają do środy, 8 marca, włącznie. Rekolekcje głosi ojciec Stanisław Glista OFM, franciszkanin ze Szklarskiej Poręby. Zorganizujmy sobie wszelkie codzienne obowiązki, by uczestniczyć w rekolekcjach i skorzystać z tego czasu łaski.
  3. Z okresem Wielkiego Postu są związane nabożeństwa pasyjne przypominające nam mękę Chrystusa, którą przyjął dla naszego odkupienia i zbawienia.
    Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 16:30 z rozważaniem dla dzieci i młodzieży, o godz. 17:15 dla dorosłych. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym o godz. 17:00.
  4. W ubiegłą niedzielę wspieraliśmy naszą ofiarą materialną potrzebujących na Ukrainie. Zebraliśmy 2015,00 zł. Ofiary te zostały przekazane na konto Caritas Polska. Bóg zapłać za wsparcie.
  5. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego i Niedzieli.
  6. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności Genowefa Kaczmarek . Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

 

Copyright © 2015 - 2024 Parafia pw Św. Marcina w Jeleniej Górze-Sobieszowie